• Gyerkőcöknek,  Húsvét,  Uncategorized

    Nyúlék

    Néhány bolondos nyulat mutatunk…A kisebbik lányommal készítettünk egy egész nyúl képcsarnokot 🙂 … Közeleg a húsvét, meg ránk is fért egy kis kreatívkodás… Már régóta szemezgettem, hasonlóképp elkészült kis állati portrékkal a Pinteresten. Most mi is elkészítettük a húsvéti nyúlképcsarnokunkat. Szükséges anyagok: -tojástartó -kartonpapírok -festék -ragasztó -filctoll. Elkészítés menete: A tojástartó közepéből kivágjuk a fejeket, a leeső részekből a füleket. Lefestjük azokat, száradás után felragasztjuk(erős hobbi ragasztó v. ragasztó pisztoly). A végén fekete filctollal arcot, ruhát rajzolunk. Íme, lett egy adag tojásunk újrahasznosított anyagokból…amit használhatunk dísznek, adhatjuk a locsolásért…de akár az egész családunkat megfesthetjük nyúl képében… Köszönöm, hogy benéztél hozzám! Néhány korábbi húsvéti ötletet találsz ITT ! Az insatgaramon is…

  • Gyerkőcöknek,  Húsvét,  Újrahasznosítás

    A nyúlon túl

    Karantén ide vagy oda, a Húsvétot az idén is várjuk…két gyerekkel meg pláne…és hogy mi van a nyúlon túl…? Sok minden… gondolatok… gyötrődés… örömök… nevetés… sírás… egymásra figyelés… magunkba burkolózás… emlékek…játékok… fantázia…álomdom…csípjen már meg valaki… ugye, ez csak egy rossz álom… vagy mégsem… vagy ez már nem is az a világ?valami másik térbe, idősíkba kerültem? … Mindenféle gondolatok cikáznak… de gondolom,ezzel nem vagyok egyedül… A valóság, meg persze a két gyerek… azért visszarángat… két lábbal a földre… mert tenni kell a mindennapi dolgokat… A nap jelentős része elmegy nálunk a tanulással, mert bizony az elsős mellett ott kell ülni, segíteni, a feladatokat együtt értelmezni, ellenőrizni.Komoly feladat ez, mert Ők most…